2017-2018 Kış Mevsimi için yaptığımız bu yılki 'KAR MÜCADELESİ' konulu bu anketimize katıldıysanız lütfen tekrar anket formunu doldurmayınız !
AYIN KONUSU (KAR MÜCADELESİ) ANKETİ

1. Cinsiyetiniz?

2. Yaşınız aşağıdaki hangi aralığa girmektedir?3. Eğitim durumunuz nedir?


4. Şu anda yaşadığınız il?
select
 

5. Araç kullanıyor musunuz?
select

6. Kaç yıldır araç kullanıyorsunuz?


7. Son bir yıl içerisinde, karayolları ile tahminen, kaç kilometre şehirlerarası seyahat ettiniz?

8. Son bir yıl içersinde hiç trafik cezası aldınız mı?
select

9. Sizce kötü hava koşulları trafik kazalarında ne derece etkilidir?

10. Karayolu seyahatlerinizde kötü hava koşulları (Kar, buzlanma, tipi vb.) nedeniyle son 3 yıl içerisinde hiç kaza geçirdiniz mi? (Birden fazla seçenek işaretlenebilir)11. Yasal hız sınırları (limitleri) aşağıdaki hangi koşullar için geçerlidir.

12. Kötü hava koşullarında (kar, buz, tipi) hız düşürülür, peki siz hızınızı azaltır mısınız?

13. Karlı ve buzlu zeminlerde patinaj zinciri takar mısınız?


14. Kışın şehirlerarası seyahate çıkmadan önce ne tür önlemler alırsınız? (Birden fazla seçenek işaretlenebilir)15. Kışın şehirlerarası karayolu seyahatlerinizde aracınızda neleri kontrol edersiniz? (Birden fazla seçenek işaretlenebilir)

16. Kötü hava koşullarında (karlı, buzlu, tipili vb. günlerde) şehirlerarası yollarda seyahate çıktığınızda aracınızda neleri bulundurursunuz? (Birden fazla seçenek işaretlenebilir)17. Kötü hava koşullarında karayolu ile yapacağınız şehirlerarası seyahat planlarınızda değişiklik yapar mısınız?18. 2017-2018 kış mevsimi (geçtiğimiz kış) içerisinde kötü hava koşullarında (karlı, buzlu, tipili, vb. günlerde) şehirlerarası karayolunda seyahat ettiniz mi?


19. Bu seyahatinizden önce yol durumu ile ilgili bilgi aldınız mı?


20. Kötü hava koşulları nedeniyle 2017-2018 kış mevsimi (geçtiğimiz kış) içerisinde şehirlerarası karayolu seyahatlerinizde herhangi bir olumsuzluk yaşadınız mı? (Birden fazla seçenek işaretlenebilir)21. Bu olumsuzluğu hangi il ve/veya illerin sınırları içerisinde yaşadınız? (Birden fazla seçenek işaretlenebilir)
select
 

22. 2017-2018 kış mevsimi (geçtiğimiz kış) için düşündüğümüzde; kar, buzlanma, tipi gibi kötü hava koşullarında şehirlerarası karayolunda trafik levha ve işaretlemeleri veya yönlendirmeler sizce yeterli miydi?

23. 2017-2018 kış mevsimi (geçtiğimiz kış) içerisinde kar ve buzla mücadele konusunda yollarda yapılan çalışmaları yeterli buluyor musunuz?
Şehiriçi yollar Şehirlerarası yollar

24. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğunda yeralan şehirlerarası yollarda yapılan kar mücadelesi çalışmalarına ilişkin KGM’ye iletmek istediğiniz görüşünüz var mı?

Güvenlik Resmi
 
Resimdeki rakamları kutucuğa yazınız.